Cięcie laserowe- technologia w branży budowlanej
Ogromna dokładność, szybki czas działania oraz wszechstronność użycia- właśnie tak można opisać efekty uzyskane przez cięcie laserowe. Na czym polega fenomen technologiczny tej usługi? Odpowiedzi w dzisiejszym artykule!
Cięcie laserem, czyli jak to działa?
Cały proces bazuje na innowacyjnej technice wiązki laserowej, która skupia się na konkretnym obszarze pracy. W tym momencie następuje rozdział termiczny wybranego materiału, a w rezultacie- roztopienie oraz odparowanie.
Co ważne, w tym samym czasie ulatnia się specjalny gaz, który zapobiega niepożądanemu wyciekowi cieczy. Dzięki temu, produkt jest dopasowany do wymagań użytkownika i wyróżnia się doskonałą formą wykonania.
Wykorzystanie cięcia laserowego
Technika wykazuje elastyczność na wielu poziomach. Właśnie dlatego cięcie laserem profili, rur lub blachy nie stanowi żadnego problemu.
Podobnie jest również w kwestii różnorodności materiałów. Urządzenie z łatwością wykona niezbędną obróbkę aluminium, stali nierdzewnej, miedzi, stali węglowej lub mosiądzu. Cięcie laserowe wykorzystywane jest w wielu sektorach przemysłu. Maszyny świetnie sprawdzają się w branży motoryzacyjnej, lotnictwie, a nawet konstrukcji jednostek pływających! Do innych rodzajów gałęzi zalicza się architekturę, budownictwo, górnictwo, meblarstwo lub sektor farmakologiczny.
Tak uniwersalne możliwości technologii znacząco skracają ogólny czas wykonania procesu, bez utraty odpowiedniej jakości. Jest to doskonały sposób na optymalizację planowanych robót.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Newcut.
Fot. Shutterstock