Czy piwo jest zdrowe czy to mit?

Masz ciekawe informacje i polecenia, którymi chcesz się podzielić? Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, zajrzyj do tej kategorii.
Marianek

Czy piwo jest zdrowe czy to mit?

Post autor: Marianek »

Ostatnio gorąco dyskutowano tutaj na temat tego, czy piwo jest zdrowe. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przyjrzeć się różnym czynnikom, w tym ile pijesz piwa i co jesz z nim.

Pytanie nie jest tak proste, jak się wydaje. Po pierwsze, napoje gazowane, takie jak piwo, mogą powodować odbijanie, co może prowadzić do wzdęć i gromadzenia się gazu. Natomiast piwa dietetyczne lub bezalkoholowe są zazwyczaj niskokaloryczne i mogą być lepszym wyborem dla tych, którzy chcą utrzymać wagę w ryzach. Więcej o alkoholu przeczytasz na stronie alkomat online - ile mogę wypić.
dżonny

Re: Czy piwo jest zdrowe czy to mit?

Post autor: dżonny »

Piwo i wino pite z umiarem mają działanie prozdrowotne, piwo jest bogate w witaminy z grupy B a zawarte w nim drożdże zapobiegają problemom krążenia i zakrzepom krwi, z kolei chmiel pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Dlatego raz na jakiś czas warto sięgać po piwo, ja w weekendy piję sobie jedno-dwa piwa wieczorami, no chyba, że jest impreza, to wtedy wiadomo, więcej piwa schodzi :) Mam też swój ulubiony browar regionalny, który produkuje piwo rzemieślnicze - browar Pilsweizer i jego piwo Pilsvar. Mają szeroka ofertę doskonałych piw - Pilsvar British IPA, Góralskie, Premium czy Trzcinowe Słodowe i Pilsvar Exclusive - to zdecydowanie moje ulubione.
ODPOWIEDZ