Uzależnienia - terapia

Wątek dla wielbicieli ogrodnictwa. Wszystko, co musisz wiedzieć o sklepach z asortymentem przydatnym przy urządzaniu ogrodu, sadzeniu kwiatów i krzewów i pielęgnacji roślin.
Awatar użytkownika
Antek76
Posty: 104
Rejestracja: 22 paź 2019, 9:06

Uzależnienia - terapia

Post autor: Antek76 »

Też zauważacie, ile ludzi ma problemy z różnymi uzależnieniami? Mam wrażenie, że problem staje się powoli globalny. Najlepiej będzie pomyśleć o skorzystaniu ze wsparcia takich poradni jak Salomon z https://poradniasalomon.com.pl/o-nas/co-leczymy/ bo dzięki temu, będziecie w stanie zwalczyć swoje problemy pod okiem profesjonalistów.
Awatar użytkownika
instant
Posty: 49
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:32

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: instant »

Nie ważne czego dotyczy nasze uzależnienie ważne by się przyznać do tego i pójść na terapię. To bardzo ważne, gdyż czasami znacznie lepiej jest się wygadać przed kimś obcym i opowiedzieć mu o swoich problemach niż przestaniemy nad tym panować. W końcu są takie ośrodki jak chociażby Ośrodek Nefo gdzie mają bardzo dobrych specjalistów gotowych nas wysłuchać i pomóc

podłączenie gniazda z bolcem
Awatar użytkownika
Czajka
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2019, 10:14

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Czajka »

My, bez nałogów, dobrze to wiemy, że trzeba korzystać z pomocy poradni w przypadku nałogów. Jednak nie wszystkie osoby uzależnione zdają sobie z tego sprawę. Dobrze, że można skorzystać z takich programów w grupach z bliskimi. Taką opcję na przykład proponuje Ośrodek terapii Forest. Zawsze to raźniej i łatwiej dla niektórych poddać się rodzinnemu leczeniu.
Awatar użytkownika
Fabian
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2020, 21:35

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Fabian »

Dobrze, że ja nie mam żadnych nałogów. Nawet palenie udało mi się rzucić po 10 latach:)
Awatar użytkownika
Elonor
Posty: 16
Rejestracja: 21 paź 2019, 14:02

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Elonor »

Mnie to naprawdę przeraża sytuacja z tak wieloma przypadkami uzależnienia. W całym tym nieszczęściu szczęściem jest, że są świetne placówki lecznicze. Jedną z najlepszych jest Ośrodek Wiosenna pod Krakowem, do którego zgłasza się coraz więcej osób. Muszą mieć bardzo dobre warunki i wyjątkowo wspierać w różnych nałogach. Najważniejsza przecież wówczas jest skuteczna terapia.
Awatar użytkownika
rumaczek
Posty: 282
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:46

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: rumaczek »

Ja jestem przekonany, że bardzo dobre efekty na pewno daje wizyta w ośrodku leczenia uzależnień https://detoksfenix.pl/ gdzie można liczyć na specjalistyczną pomoc. Tym bardziej, że dana sooba która jest uzależniona może mieć problem z samodzielnym stanem zdiagnozowania u siebie tego faktu.
Awatar użytkownika
lourdes.grimes
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2020, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: lourdes.grimes »

Pamiętajcie, że nie da się zmusić osoby dorosłej by poszła na terapie.
Awatar użytkownika
rumaczek
Posty: 282
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:46

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: rumaczek »

Jak najbardziej uzależnienie może być straszną rzeczą, ale życzę każdemu aby z tego wyszedł. Ja od jakiegoś czasu ze sklepu https://cy-buch.pl/sklep/ zamawiam sobie shishę i różne dodatki do niej. W końcu taka forma odpoczynku aby palić shishę jest moim zdaniem bardzo fajna i przede wszystkim nie uzależnia.
Awatar użytkownika
leatha77
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2020, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: leatha77 »

Pamiętajcie, że nie da się kogoś zmusić by poszedł na spotkania lub terapię.
Awatar użytkownika
escape
Posty: 53
Rejestracja: 09 maja 2019, 8:15

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: escape »

Terapia uzależnień to tak naprawdę sprawa, która jest ważna dla rodziny, ale i dla samego uzależnionego. Dlatego takie ośrodki jak Forest w kujawsko-pomorskim tak naprawdę są otwarte na leczenie całych rodzin. Może się okazać, że po prostu taka pełna terapia dopiero przyniesie korzyści. Nigdy nie wiadomo, jak to tam będzie.
Awatar użytkownika
cpollich
Posty: 6
Rejestracja: 03 sie 2020, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: cpollich »

W dzisiejszych czasach pogoni za pieniądzem bardzo łatwo nabawić się kłopotów i uzależnień.
Patik

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Patik »

Dziś o uzależnienie bardzo łatwo, nie tylko imprezowy styl życia ale i praca w stresujących warunkach pcha nas w sidła uzależnienia. Chcemy się rozluźnić, odpocząć od codziennych obowiązków więc sięgamy po alkohol czy inne używki. Niestety często sięgamy zbyt często i nim się ockniemy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do specjalisty ale i ośrodka w którym będziemy mogli przejść detoks i terapię. Jednym z takich ośrodków jest Detoks Fenix.
Aśka90

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Aśka90 »

Bez odpowiedniej terapii ciężko wyjść z nałogu. Patrzyłam przez lata jak mój brat stara się uporać z uzależnieniem od narkotyków, dopiero gdy poszedł na terapię do ośrodka Forest widzę, że odzyskujemy dawnego Piotrka.
FranzŚ

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: FranzŚ »

Cześć! Po powrocie z Holandii uzależniłem się mocno od marihuany. Zawsze wiedziałem, że jest to narkotyk, ale nigdy mi po tym nic nie było. Az w końcu zatrułem mocno swój organizm, gdy zdecydowanie przesadziłem z ilością. Kolega znalazł dla mnie pomoc w ośrodku Forest, który przeprowadził mi detoksykację organizmu od nadużycia narkotyków. Po powrocie, czuję się jak nowo narodzony, a marihuana? Skończyłem z tym raz na zawsze.
Eluńka

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Eluńka »

Przy czym samodzielnie może być Wam jednak trudniej poradzić sobie z własnymi nałogami. Niestety, ale mam wśród znajomych osobę, która zmaga się z takim problemem i wiem, jak bardzo ją to wyniszcza. Właśnie dlatego czuję, że najrozsądniej byłoby sięgnąć po pomoc ekspertów z Psychomedic.Online. Dzięki temu będziecie w stanie o wiele skuteczniej rozprawić się z uzależnieniem.
Jaśkoo

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Jaśkoo »

Fabian pisze: ↑26 lut 2020, 8:55 Dobrze, że ja nie mam żadnych nałogów. Nawet palenie udało mi się rzucić po 10 latach:)
Gratuluję! Jak ci się udało tego dokonać? Też jestem palaczem z ponad 10 letnich stażem i chciałbym pozbyć się tego nałogu. Wnuczki cały czas podsyłają mi takie artykuły https://recigar.pl/skladniki-dymu-tytoniowego/ o szkodliwości palenia. Teraz ponoć jest dużo opcji. Pomocne są tabletki. Jakie będą najlepsze?

wrzody zoladka jakie objawy
Diła

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Diła »

Trzeba powiedzieć sobie głośno, że alkoholizm jest chorobą i można, trzeba ją leczyć. Na szczęście są takie miejsca, jak ośrodek terapeutyczny Terapie Tu i Teraz z Krakowa, gdzie zajmują się całościowo pomocą z wyjściem z nałogu. Mają nie tylko terapie, ale też odtrucie alkoholowe https://www.alkoholizm.org.pl/uslugi/od ... lkoholowe/
łany

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: łany »

zadam wam takie pytanie Czy wiecie jak rozpoznać uzależnienie od alkoholu czasami bardzo trudno rozpoznać że ktoś jest uzależniony od alkoholu. alkoholicy Potrafią dobrze się maskować. A dodatkowo chętnie Bagatelizuje swój nałóg. dlatego też warto pomagać w takim osobą swoim otoczeniu i próbować namówić ich na leczenie chociażby ośrodku Terapii Uzależnień Nefo
Grażyna

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Grażyna »

Pewnie, że tak. Ja na pewno mogę Wam już teraz zasugerowac, byście w pierwszej kolejności dobrze zastanowili się nad tym, jaka pomoc będzie dla Was najkorzystniejsza. Na pewno warto byłoby już teraz zajrzeć do https://psychomedic.online/ i zastanowić się, co realnie mogłoby zadziałać w kontekście Waszego zdrowia psychicznego. Jednak Klinika Psychomedic.Online świadczy pomoc na najlepszym poziomie, więc warto już teraz tam zajrzeć.
Muniuś66

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Muniuś66 »

Narkotyki to zło, które nas spotyka. Niestety mój brat zaczął ćpać. Nie ma dnia jak czegoś nie weźmie. Boję się, że przedawkuje. Jak mu pomóc? Wyczytałem ostatnio o ośrodku terapii uzależnień Nefo, ale jak go do tego przekonać? Mam tylko jego, nie chce go stracić. :(
Łukasz88

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Łukasz88 »

Wiele uzależnień może zniszczyć człowieka nie tylko alkohol, czy narkotyki. Mój przykład pokazuje, że uzależnienie od seksu może prowadzić do poważnych problemów nie tylko na tle psychicznym czy rozwalenia rodziny ale nawet zdrowotnych. Jak byłem młody myślałem że to normalne ale pobyt w Ośrodku Terapii Uzależnień Madarvit pokazał mi jak bardzo się myliłem.

ln1 100 i
uzależnienie32

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: uzależnienie32 »

Jeśli zauważyłeś że twój nałóg nisczy ci życie musisz coś z tym zrobić. Dlatego z własnego doświadczenia mogę polecić wam zapisanie się na zamkniętą terapie leczenia uzależnień takich jak uzależnienie od hazardu, leków czy alkoholu. leczenie alkoholizmu Kraków to miejsce gdzie specjaliści pomogą uporać sie z nieprzyjemnymi uczuciami.
Ineś

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Ineś »

Ostatnio byłam z młodszym bratem u psychologa bo znalazłam u niego trawkę.. Okazało się że nie tylko popala ale również bierze dopalacze. Mama była załamana a ja stwierdziłam, że jedynym rozwiązaniem będzie ośrodek terapii. Psycholog polecił nam Forest czy ktoś z waszych bliskich ale młodzieży się tam leczył?
Sławek

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Sławek »

Antek76 pisze: ↑22 gru 2019, 14:42 Też zauważacie, ile ludzi ma problemy z różnymi uzależnieniami? Mam wrażenie, że problem staje się powoli globalny. Najlepiej będzie pomyśleć o skorzystaniu ze wsparcia takich poradni jak Salomon z https://poradniasalomon/ bo dzięki temu, będziecie w stanie zwalczyć swoje problemy pod okiem profesjonalistów.
W Warszawie podobno bardzo dobrą kliniką do walki z uzależnieniami od alkoholu czy narkotyków jest Medyczny Detox

ploter hp 110
Grześ

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Grześ »

Terapia oczywiście bardzo ważnym elementem walki z uzależnieniem jest. Dlatego też tak ważne jest to, aby znaleźć jak najlepszy ośrodek leczenia uzależnień. I tak też między innymi dowiedziałam się o ośrodku Mental Relax w którym to znajdziemy bardzo dobrych terapeutów doskonale znających się na wszelkiego typu uzależnieniach. Także nie ma co zwlekać tylko od razu zgodzić się na pobyt w takim ośrodku.
olga845

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: olga845 »

Uzależnienie jest chorobą, z która walczy naprawdę sporo osób, ciężko jest samemu wygrać tą nierówną walkę. Dlatego z własnego doświadczenia mogę polecić wam zapisanie się na zamkniętą terapie leczenia uzależnień takich jak uzależnienie od narkotykow czy alkoholu. Ośrodek Leczenia Uzależnień Medox https://medox.org.pl/ to miejsce gdzie specjaliści pomogą uporać sie z nieprzyjemnymi uczuciami.
Diana Morawś

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Diana Morawś »

Moja znajoma, której pomogłam oczywiście miała bardzo poważny problem z uzależnieniem i powiem wam, że to była naprawdę ostatnia deska ratunku . Pomogłam jej znaleźć dobry ośrodek leczenia uzależnienia w Warszawie https://terapiawenus.pl/o-nas/. Z tego co wiem to moja znajoma uzyskała tam bardzo dobrą pomoc i już są małe postępy. Dobrze mieć fachową pomoc jeżeli chodzi tak poważny problem.... i reagować w prę bo potem może być za późno. Mojej koleżance może się udać a tobie ?
Awatar użytkownika
jorka
Posty: 112
Rejestracja: 05 gru 2019, 13:50

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: jorka »

Uzależnienie jest chorobą nie zawinioną, postępującą i śmiertelną. Można ją powstrzymać, ale leczenie nie jest przedsięwzięciem prostym. Warto sprawdzić https://wybierzosrodek.pl/ranking-osrod ... znien.html ten ranking ośrodków leczenia uzależnień.
alicjages

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: alicjages »

Moim zdaniem leczenie uzależnień Wrocław to jedyna metoda, aby faktycznie się wyleczyć. Warto poszukać odpowiedniego ośrodka i specjalistów i dać sobie pomóc.

ans lighting
molly88

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: molly88 »

Nasz przyjaciel w końcu przyznał sam przed sobą, że ma problem z alkoholem, najzwyczajniej w świecie się od niego uzależnił. Na szczęście postanowił zmienić swoje życie i poprosił nas o pomoc. Ponieważ na nas zawsze może liczyć, postanowiliśmy poszukać dla niego odpowiedniego ośrodka, w którym profesjonalnie się nim zaopiekują. Tak trafiliśmy na https://www.zapowiednik.pl i mamy nadzieję, że uda mu się zerwać z nałogiem.
ODPOWIEDZ