System Flotman - opinie?

Porady w wyborze najlepszych sklepów dla wielbicieli motoryzacji. Opinie, nowości, rady.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 20
Rejestracja: 02 lut 2020, 17:50

System Flotman - opinie?

Post autor: Eazy »

Witam
W związku z rozwojem firmy zdecydowałem się na wprowadzenie nadzoru pojazdów za pomocą GPSa. Otrzymałem od znajomego polecony system Flotman, jednak potrzebuję szerszej opinii i może jakiegoś porównania doświadczonej w temacie osoby. Znajomy się na niego zdecydował i nie narzeka, ale nie wiem czy będzie to najlepszy wybór.
Czy ten system nadaje się dla firmy posiadającej 5 busów, działającej na terenie Polski i Niemiec? Oraz jaka jest dokładność lokalizacji, czy podobna jak w lokalizacji na telefonie, tj kilka metrów?
Czekam na wasze opinie
Awatar użytkownika
wujas
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2019, 9:09

Re: System Flotman - opinie?

Post autor: wujas »

Musisz zastanowić się jakie koszty i zmiany organizacyjne w twojej firmie przyniesie wprowadzenie takiego systemu. Podstawą każdej działalności jest optymalizacja wydatków i przez to maksymalizacja zysków - przykładowo jeżeli na paliwo wydajesz 5000 zł mc a system będzie Cię kosztował 1000 zł mc to musisz oczekiwać od niego wprowadzenia oszczędności paliwa ponad 20% - czyli ponad 1000zł. Policz to dobrze
Awatar użytkownika
Yungo
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:42

Re: System Flotman - opinie?

Post autor: Yungo »

Wydaje mi się, że stosowanie rozbudowanych systemów do zarządzania w firmie, która ma 5 pojazdów to przerost formy nad treścią, czy też kosztów nad zyskami, jak kolega wyżej napisał. Taką flotę może ogarniać jeden pracownik biurowy, i będzie na pewno w tym lepszy od maszyny.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 20
Rejestracja: 02 lut 2020, 17:50

Re: System Flotman - opinie?

Post autor: Eazy »

Oczywiście masz rację, poniesione koszty nie mogą być nieproporcjonalne do oszczędności. Jednak myślę, że taki system daje też dodatkowe wartości, których nie przeliczysz wprost tak jak zużycia paliwa - bezpieczeństwo kierowcy i pojazdu, kontrolę kadry zarządzającej na bieżąco, polepszenie wizerunku wsród klientów i pracowników. Jesteśmy pratykcznie zdecydowani na taki system i myślę, że koszty po rynkowych cenach nas nie przerosną.
Awatar użytkownika
majes
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2020, 9:28

Re: System Flotman - opinie?

Post autor: majes »

Flotman to dobre, polskie narzędzie do nadzorowanie floty pojazdów. Firma jest z Polski, więc otrzymujesz pełne wsparcie przy wprowadzeniu, jak i potem w razie potrzeby na telefon, dodatkowo znają realia naszego rynku. Cena nie jest tak duża, jak wspomnieli koledzy, czyli liczona w tysiącach - przy kilku pojazdach to może być nawet mniej jak 100 zł abonamentu miesięcznie. Raporty z jazdy są bardzo szczegółowe, uwzględniają z podziałem na kierowców spalanie, czasy postoju, parkingu. Na pewno ułatwi to Tobie pracę i warto spróbować.
Awatar użytkownika
astronauta
Posty: 24
Rejestracja: 23 sty 2020, 4:58

Re: System Flotman - opinie?

Post autor: astronauta »

Sprawdzałem ich ofertę, ale korzystniejsza okazała się propozycja firmy Flotex. Mam od nich system GPS oraz karty paliwowe https://www.flotex.pl/karty-paliwowe/, które pozwoliły mi na uzyskanie realnych oszczędności na paliwie. Można zaoszczędzić nawet do kilkunastu groszy na litrze, więc warto. Mam mapkę ze wszystkimi stacjami i cenami, więc to pozwala rozsądnie zaplanować trasę. Dostaję również zbiorczą fakturę.
Awatar użytkownika
Tomus
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2020, 10:58

Re: System Flotman - opinie?

Post autor: Tomus »

Dużo konkretnych wskazówek i bardzo dobrze, że są takie rozwiązania wspierające biznes gdzie nie zawsze potrzebny jest człowiek. Może również pójdziemy w tym kierunku i zaczniemy powoli rozwijać nasz biznes, bo chcemy zwiększać zyski i ograniczać koszty.

htc one problem z wifi
Awatar użytkownika
majes
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2020, 9:28

Re: System Flotman - opinie?

Post autor: majes »

Co do flotmana - zaczeli wrzucac filmiki na youtube. Widzialem ze sa tez takie godzinne, jakby szkolenia, musze pozniej obejrzec https://www.youtube.com/user/flotmanpl/videos
ODPOWIEDZ