Wyposażenie samochodu

Porady w wyborze najlepszych sklepów dla wielbicieli motoryzacji. Opinie, nowości, rady.
Awatar użytkownika
Kawoszka
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2019, 10:31

Wyposażenie samochodu

Post autor: Kawoszka »

Jakie wyposażenie powinno być w każdym aucie?

beru świece zapłonowe
Awatar użytkownika
Pamelka
Posty: 434
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:39

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: Pamelka »

Według mnie w dzisiejszych czasach warto wyposażyć swój samochód w tak zwany wideorejestrator jazdy, który może nagrać to, co dzieje się na drodze. Jak widać na stronie https://smartcams.pl/70-rejestratory-jazdy, takie kamery samochodowe wcale nie są bardzo drogie, a mogą się przydać w wielu różnych sytuacjach. Polecam ;)

anhedonia indukowana
Awatar użytkownika
marcyś
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2019, 17:53

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: marcyś »

Jest dużo wymogów dotyczących wyposażenia samochodu. Przede wszystkim gaśnica, trójkąt, apteczka, ale także koło dojazdowe w razie awarii. Zanim jednak zdecydujecie się na jego zakup odsyłam do świetnego bloga o oponach, opisującego właśnie koła dojazdowe . Uzyskacie tam wiele cennych porad i wskazówek.
Awatar użytkownika
adamka
Posty: 42
Rejestracja: 19 gru 2019, 13:44

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: adamka »

Samochody z podstawowym wyposażeniem są ok ale mnie nie interesują bo szukałam czegoś bardziej komfortowego i reprezentacyjnego do firmy. Byłam w salonie Porsche Centrum Sopot i jeździłam macanem, ten samochód ma wszystko to czego oczekuję od samochodu, rozważam teraz ofertę i muszę przyznać że jest bardzo kusząca
Awatar użytkownika
wujas
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2019, 9:09

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: wujas »

To zalezy czy bierzemy wyposazenie w klasycznym tego slowa znaczeniu - czyli kolo zapasowe, pasy do przewozu towaru itp. W tej sprawie warto miec jak najwiecej, byle tylko nie zagracic calego auta!
A wyposazenie dodatkowe - nawigacja czy system nadzoru pojazdu to tez juz norma - szczegolnie w firmach. Gdyby ktos szukal sprawdzonego rozwiazania niech zobaczy strone firmy Flotman - raporty spalania, raporty kierowcow, rozbudowane statystyki.
Awatar użytkownika
nudla
Posty: 79
Rejestracja: 05 gru 2019, 13:50

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: nudla »

Widzę, że kilka osób zastanawia się nad wyborem opon. Moim zdaniem nie ma co tutaj oszczędzać, lepiej postawić na sprawdzonego producenta np Yokohama. Nie wiem czy wiecie, ale opony produkowane przez Japończyków są znane z innowacyjności i wytrzymałości, więc z calą pewnością będziecie z nich zadowoleni. Ja od kilku miesięcy jeżdżę na BluEarth-4S AW21, które są oponami całorocznymi ;)
Awatar użytkownika
Czajka
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2019, 10:14

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: Czajka »

Myślę, że większość wyposażenia jest dostępne w salonach, kiedy się kupuje auto. Ja na przykład chcę kupić jakiś ciekawy model w BMW Bawaria Motors. Od zawsze imponowała mi ta marka samochodów, a w dodatku wiem, że u dealera mogę liczyć na kompleksową obsługę i wyposażenie. W dodatku są też świetne korzyści związane z serwisowaniem. Akurat w tym roku salon obchodzi 15 urodziny, więc proponują również zniżki -15% na niektóre usługi i akcesoria.
Awatar użytkownika
Gryksa
Posty: 97
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:19

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: Gryksa »

Zawsze możecie sobie doposażyć odpowiednio swój samochód:) Warto tu według mnie pomyśleć o zakupie bagażnika samochodowego. Na stronie http://www.amos.auto.pl znajdziecie spory ich wybór. Z takimi akcesoriami przewieziecie wygodnie narty, rowery i inny sprzęt.
Awatar użytkownika
kangurek
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2019, 21:10

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: kangurek »

To zupełnie oczywiste, że w każdym samochodzie powinna zaleźć się dobrze wyposażona apteczka. W końcu nigdy nie wiadomo co nas może spotkać. Ja nawet dokupiłam kulka innych rzeczy do takiej apteczki, jak miedzy innymi lek na rany. Oczywiste, że taki lek warto mieć w swojej apteczce i zdecydowanie najlepszy jest octenisept, gdyż octenisept zastosowanie ma bardzo szerokie no i bardzo łatwo jest go zaaplikować
Awatar użytkownika
majes
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2020, 9:28

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: majes »

Czy można auto wyposażyć w dodatkowy akumulator? Aby podłączać jakieś większe sprzęty np po 1-2 kw ?
Awatar użytkownika
natasza85
Posty: 12
Rejestracja: 23 lis 2019, 22:51

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: natasza85 »

Dobrze wyposażona apteczka, gaśnica i trójkąt to podstawa. Ja do tej listy dodaje także świeży zapach. Bardzo lubię te nowoczesne zapachu mocowane w gniazdku zapalniczki samochodowej.

crg 728
Awatar użytkownika
dziekizanic
Posty: 356
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:46

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: dziekizanic »

Jeśli chodzi o ten temat, to mi bardzo spodobała się ostatnio nowa Skoda. Prezentuje się naprawdę bardzo ładnie. Może to być samochód zarówno do miasta jak i na dalekie rodzinne wycieczki. Ekonomiczny silnik, który przy okazji ma dużo mocy bardzo mnie przekonuje, zresztą warto zerknąć - https://www.auto-wimar.pl/ . Myślę, że to bardzo dobry samochód za całkiem fajną cenę jak za nowy model.
Awatar użytkownika
Katierina
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2019, 18:13

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: Katierina »

Jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie bezpieczeństwo. jak dzieci były młodsze to były foteliki. jak skończyły 8 lat to kupiałm pasy Smart Kid Belt. bardzo fajna sprawa, bezpieczeństwo o czym świadczą liczne przeprowadzone testy.
Awatar użytkownika
neoma94
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2020, 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: neoma94 »

Musimy pamiętać, że bardzo często nie jeździmy sami i prowadząc odpowiadamy również za naszą rodzinę. Dlatego też auto musi być sprawne i bezpieczne. Ostatnio wykonałem prostą wymianę akumulatora, a samochód od razu lepiej odpala.
tanie akumulatory
Awatar użytkownika
nudla
Posty: 79
Rejestracja: 05 gru 2019, 13:50

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: nudla »

O samochód trzeba przede wszystkim regularnie dbać. Jest to kwestia bardzo istotna. Co do wyposażenia samochodu, np w nowe dywaniki, pokrowce itd to myślę że oferta https://terazauto.pl/ sprosta waszym oczekiwaniom. Ja robię tutaj zakupy od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona z jakości oraz cen.
Awatar użytkownika
schuster.marquis
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:02
Lokalizacja: Michałowice

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: schuster.marquis »

Zastanawiam się nad ładowarką do telefonu z kilkoma wejściami.
Awatar użytkownika
jorka
Posty: 112
Rejestracja: 05 gru 2019, 13:50

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: jorka »

Transmitery różnią się między sobą nie tylko ceną, ale i parametrami. Świetnej jakości produkt kupisz już za mniej niż 100 zł, aczkolwiek przy wyborze nie kieruj się wyłącznie ceną, lecz zwróć uwagę na jakość wykonania, budowę oraz wyposażenie. Moim zdaniem, najlepsze transmitery fm zostały przedstawione w rankingu online.
Awatar użytkownika
karina
Posty: 20
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:41

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: karina »

Zdecydowanie warto pomyśleć poważnie o zakupie kamery samochodowej. To przydatny gadżet, który może wiele wyjaśnić w razie konfliktu z innym uczestnikiem ruchu drogowego. Wszystkie ważne informacje na temat takich kamer znajdziecie tu: https://www.pomocdrogowa.w.poznaniu.pl/ ... nformacje/ .
Awatar użytkownika
qrunolfsdottir
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2020, 9:19
Lokalizacja: Starachowice

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: qrunolfsdottir »

Jestem właścicielem firmy transportowej i potrzebuję zakupić dodatkowe zbiorniki na paliwo, ale nie znam dobrego producenta. Jeżeli ktoś posiada namiary kontaktowe na takiego producenta, to proszę o podzielenie się wiedzą. Z góry dziękuje za pomoc.




_________________________________________________
producent zbiorników paliwa
Woźnica

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: Woźnica »

Jak już tu nie jedna osoba napisała to na pewno apteczka pierwszej pomocy jest niezwykle ważna i ja również jestem zdania, że warto jest wiedzieć o tam umieścić. Właśnie dlatego ja zachęcam każdego do przeczytania wpisu https://znaki-bhp.pl/wyposazenie-apteczki gdzie ta kwestia została bardzo dokładnie wytłumaczona.
aśka22

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: aśka22 »

Jeśli szukacie zapachu samochodowego, który będzie trwały, przyjemny (nie mdlący) a w dodatku w wygodnym opakowaniu, to polecam odwiedzić stronę https://zadbanabryka.pl/california-scents/ i zapoznać się z propozycją zapachów California Scents w designerskim pudełku :)
Awatar użytkownika
jagoda
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2020, 13:58

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: jagoda »

Gaźnik Weber to jedno z najbardziej cenionych rozwiązań wśród miłośników motoryzacji. Jeśli chodzi o precyzję, jakość i niezawodność, trudno znaleźć lepsze rozwiązanie. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa i jakie ma zalety, warto odwiedzić stronę
Awatar użytkownika
maracuja
Posty: 23
Rejestracja: 21 gru 2019, 8:55

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: maracuja »

Jeżeli korzystasz z usług wypożyczalni to możesz wybrać dowolny samochód z odpowiednim dla Ciebie wyposażeniem. To wygodna opcja oczywiście a na temat wynajmu samochodów na Kujawach możesz poczytać na tej stronie https://www.bydgoszcz.com/artykul-4medi ... bra-oferte
Bażant

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: Bażant »

Dla przedsiębiorców wynajmujących samochody, istotnym aspektem jest odpowiednie dokumentowanie wykorzystania pojazdu do celów służbowych. Jest to niezbędne do prawidłowego odliczenia VAT. Warto również zwrócić uwagę na ewentualne zmiany w przepisach podatkowych, które mogą wpłynąć na sposób rozliczania. Przydatne informacje i aktualności na ten temat są dostępne na https://bziuk.pl/jak-rozliczy-podatek-v ... -samochodu i zachowanie zgodności z obowiązującymi przepisami jest kluczowe w uniknięciu sankcji podatkowych.
william

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: william »

Sezon wiosenny zbliża się wielkimi krokami, i muszę wymienić opony. Znajomy polecił mi firmę autoopony.com, która oferuje szeroki wybór opon zimowych w atrakcyjnych cenach. Myślę, że warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ich ofertą – na pewno nie będziesz zawiedziony.
Wiolka

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: Wiolka »

W dzisiejszych czasach widzimy bardzo duży postęp w kwestii rozwoju technologii. Oczywiście ta rewolucja nie ominęła też branży motoryzacyjnej ponieważ producenci prześcigają się w tym jak przekonać klientów do zakupu ich produktu. Stawianie na nowoczesne systemy to podstawa bezpiecznej jazdy w nawet najtrudniejszych warunkach. Dlatego trzeba mieć świadomość jaki model spełni nasze wygórowane oczekiwania. Patrząc na recenzje takich marek jak Dacia - https://www.dacia.pl/katalog-nci.html to widać, że w tej cenie nie znajdziemy lepszego wyposażenia. Do tego ich ich modele cieszą się bardzo dużą popularnością, co widać na naszych ulicach gołym okiem.
joannnaa

Re: Wyposażenie samochodu

Post autor: joannnaa »

Sama od jakiegoś czasu myślę o tym by postawić na leasing samochodu . Wiele osób zachwalało sobie tą ofertę, ponieważ jeśli chodzi o leasing to warunki są tutaj faktycznie dobre i co ważne zawsze też można liczyć na fachowe doradztwo obsługi
ODPOWIEDZ